Genel

En İyi Protein Kaynakları Nelerdir?

doğal protein kaynakları

Proteinlerinizi hayvan kaynaklarından almak kesinlikle daha kolaydır. Bu konuda yukarıda da bahsettiğimiz üzere, önemli bir detay aldığınız proteinlerin metabolize edilmesi ne kadar verimli gerçekleşebiliyor, yani ne kadarını ilgili yere ulaştırabilen bir bünyeye sahipsiniz? “167 kalori tavuk veya 210 kalori sığır eti için bünyenize 30 gram protein alabilirsiniz. Ancak, bitki bazlı bir kaynaktan 30 gram protein almak için ihtiyacınız olacak 337 kalori mercimek, 660 kalori soya, yoğurt veya 706 kalori fıstık ezmesi yemek anlamına gelmektedir. Aslında çok yemeyi sevenler için porsiyonları büyütmek sebze yiyerek daha da mümkün olabilecek bir durum gibi algılansa da, aktivite seviyesi düşük olanlar için beraberinde tüketilecek diğer karbonhidrat ve yağ besinler ile kilo alma ihtimali daha da yüksek olabilecektir.

Bununla birlikte, etik, dini yaklaşımlar veya herhangi başka nedenlerle hayvansal gıda yemeye karşıysanız, ihtiyacınız olan proteini kesinlikle diğer kaynaklardan alabilirsiniz – sadece bitki yiyerek tam aminoasit profilleri oluşturduğunuzdan emin olmanız gerekir. Kinoa gibi sebze ve tahıl kökenli proteinler veya diğer bir değişle varyasyonları arttırarak tüm aminoasitlerinizi elde etmek biraz daha zahmetli olarak mümkün olabilecektir. Burada miktarlar Türk mutfağında pirinç gibi ürünler ile alınacak aminoasitlerde riskiniz diğer gluten ve şeker bazlı gıdaların yüksek kalorifik değerleri ile kilo almanız olarakta sonuçlanabilir. Bunun için istikrarlı olarak yiyeceğiniz ürünler hakkında bilgi sahibi olmanız önem taşır. Proteininizi nereden alırsanız alın,aslında işin özü burada uygun oranda karıştırmak en iyisidir. Bu durum daha sağlıklı bir beslenme için, belirli bir gıdada bulunan bazı besin maddelerinden veya istenmeyen bazı bileşiklerin alınması durumuna karşı aşırıya kaçmaktan kaçınmanıza yardımcı olur (örneğin, balıktaki civa vb.) ve diğer önemli şeylerin dozlarını kaçırmanızı önler. Genel olarak, proteininizi gıdalardan almanızı önermekteyiz, ancak ihtiyaçlarınızı karşılamada sorun yaşıyorsanız (örneğin; saç dökülmesi, cilt kuruluğu, eklem şikayetleri,tırnak kırılmaları,gözle görülmeyen bağ-doku-kas şikayetleri vb.) , önemli ve kaliteli bir gıda takviyesi olan kolajen protein tozlarının önemli yeri vardır. Hayvansal kaynak olarak kolajen ve bitkisel kaynak olarakta bezelye proteinleri gibi karışımlar sizin için en iyi seçimler olabilir.

Maksimum etki için proteini ne zaman yemelisin?

Genel olarak enerjinizi ve kan şekerinizi sabit tutmanıza yardımcı olmak için her öğünde veya atıştırmalıklarınıza biraz protein eklemenizi tavsiye ederiz. Pratikte, protein kaynakları sabah kahvalatılarından sonra sizi tok tutmasına yardımcı olduğu için, güne yüksek enerjili bir şekilde başlamanıza yardımcı olmaktadır. Aksi durumda, yani düşük bir enerjiye sahip olduğunuzu belirttiğiniz günlerde, genel olarak beslenme alışkanlıklarınızdan ileri gelen gıda tüketimlerinden dolayı protein alımının eksik olduğunu görülmektedir. Kolajen için burada önemli bir belirleme yapmak isteriz. Adı üzerinde gıda takviyesi olarak sunulan saf toz ürün MyCollagen, normal yaşantınızda protein ihtiyaçlarınızı yerine koymanız için birincil kaynak olarak önerilmemektedir. Günlük diyetinizi takip ederek beslenmenizde oluşabilecek yukarıda belirtilen beslenme eksikliklerinizi tamamlayıcı bir ürün olarak tüketmeniz ve tüketirken doz miktarı/kür süreçlerinizi ciddi bir şekilde aksatmadan takip etmenizi tavsiye etmektedir.Buna göre yatmadan 1 saat kadar alacağınız dozunuz ile uyduğunuz zaman salgılancak hormanlar ile onarım süreçlerinizi başlatacak  Aslında sağlıklı yaşam standartlarınızı takip ediyor olmanız, yani düzgün uyuyor, kötü alışkanlıklardan uzak duruyor ve sağlıklı besleniyor olmanızın devamında gıda takviyesi olarak Kolajen ile yola çıkmış olmanızı tavsiye etmekteyiz. Bu durum sizlerin yaşam kalitesini ve yaşlanma süreçlerinizi  hayat süremize göre çok kısa bir zaman diliminde olumlu yönde arttıracaktır. Sağlığınız bizler için önemlidir.

Sağlık ve Mutluluk dileği ile…

Orijinal fiyat: ₺ 519,00.Şu andaki fiyat: ₺ 479,00.
Orijinal fiyat: ₺ 799,00.Şu andaki fiyat: ₺ 599,00.
Orijinal fiyat: ₺ 550,00.Şu andaki fiyat: ₺ 449,00.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir