Genel

Kolajenin Yara Kapatma Amacıyla Kullanımı

kolajenle yara kapatma

Yara kapatma uygulamaları için yakın gelecekte çok yaygınlaşması beklenilen ve son teknoloji ürünleri arasında yerini alabilecek ürünün genel adı “Yara kapatma kolajenleri” hali hazırda Ar-Ge süreçleriniz geçirmiş ve birçok yatırımcı için fizibilite çalışmalarını tamamlamak üzeredir. Sağlık sektöründe yara kapatma konusunda, doktorların süreçlerini pozitif yönde etkileyebilecek bu ürün ile birçok çözüm kolaylaştırılacak. Bu yeni ürünün temelinde nerden geldiği ile ilgili olarak adı size tanıdık geldi mi ?

Evet bildiniz, yine Kolajen Peptitler…

Kollajen en iyi şekilde birkaç organın, özellikle de cildin temel bir yapısal bileşenidir, ancak aynı zamanda yara iyileşmesinin tüm aşamalarının düzenlenmesinde sinyal molekülü olarak çok önemli bir rol oynar. Bu nedenle, harici olarak uygulanan kollajen tozu, kanamayı durdurabilme, yara iyileşmesinde merkezi olan bağışıklık ve cilt hücrelerini toplama ve yeni kan damarı oluşumunu uyarma kabiliyeti nedeniyle yara iyileşmesi ve bakımı için önemli bir potansiyele sahiptir ve tahrişe neden olmadan veya bakteri üremesini kolaylaştırmadan yaranın kapatılmasında etkin bir çözüm olmaktadır.

Kolajen partikül teknolojisi ile, kronik nitelikte dahi olsa ve hatta normal koşullarda iyileşmesi zor durumlar için gerekli ve uygun ortamı sağlayabilmektedir. Buna göre benzer yapıda aminoasit içeriği ile sunulacak olan Kolajenin yara kapatma konusunda bazı bilinen faydalarını aşağıdaki gibi listeleyebiliriz.

  • İlgili bölgede kanamaları durdurmaya direkt yardımcı olur
  • Doku ve damar oluşumunu hızlandırmak için kapatıcı özellikle matriks bir yapı sağlar.
  • Epidermis; derinin en dış tabakasıdır ve çoğunlukla keratinosit olarak isimlendirdiğimiz hücrelerden oluşmaktadır. Bunların gelişmesini, farklılaşmasını ve yer değiştirmesini aslında iyileşmesini destekler.
  • Bir tür beyaz kan hücresi Monositleri çekerek yaranın temizlenmesi gereken yerlerin kendiliğinden alınmasına (debridmanına) yardımcı olur.
  • Bağ doku yapısında baskın olarak bulunan, cilt bütünlüğünü sağlayan ve deride oldukça önemli rolü olan hücreleri  yani fibroblastları çekmeye yardımcı olur.
  • Hücre birleşimini kolaylaştırır. Liflerin oluşumuna ve depolanmasına yardımcı olarakdoku bütünlüğünü artırır.

Yapıtaşlarımız aminoasitlerden oluşan saf ürünümüz ile aslında yukarıda anlatıldığı gibi bir yaralanma veya cerrahi müdahale durumu olmaksızın, standart vücut hücrelerinin kendilerini yenileme evreleri için, MyCollagen® ile kendi doğallınızdan gelen sisteminizi yine en doğal yoldan daha hızlı yenileyebilir ve daha genç görünmenize destek alabilirsiniz. Sağlınız bizim için önemlidir. Sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

Orijinal fiyat: ₺ 640,00.Şu andaki fiyat: ₺ 540,00.
Orijinal fiyat: ₺ 799,00.Şu andaki fiyat: ₺ 699,00.
Orijinal fiyat: ₺ 640,00.Şu andaki fiyat: ₺ 540,00.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir