My Collagen ®

My Collagen Türk patent enstitüsü tarafından tüm hakları korunan bir markadır.

My Collagen, 2019 yılında İstanbul’da kuruldu. Hikayesi Türkiye’de 2012 yılında yenilebilir Helal jelatin üretiminin ilk defa büyük ölçekte ham maddeden  son ürüne kadar başarılı bir şekilde üretiminin gerçekleşmesi ile başladı. Bu süreçler içerisinde, ilgili üretimi gereksinimleri mertebesinde tamamlayabilecek tasarımlar ile beraber mevcut son teknolojilere haiz  makine ve sistemlerin kurulumlarının yapılması ve çalıştırılması ile deneyim açısından ileri bir boyuta taşınmıştır.

Zaman içerisinde benzer teknolojileri kullanan tesisler ile jelatin üretimi hızla katlanarak büyüdü ve bu durum yüksek kaliteli güvenli bir şekilde hem operasyonel hem de teknolojik olarak türevlerinden birisi olan hidrolize kolajen hakkında kapsamlı bir anlayış geliştirmemizi sağladı.

Sürdürülebilirliğe karşı duyulan sorumluluk, insan sağlığına ve çevreye saygıyı öncelik bilen, iş ahlakının birleşimi ile ortaya çıkan My Collagen markasının hidrolize kolajen peptitlerinin üretim süreçlerini her aşamasında yenilikçi, sürdürülebilir ve çevre dostu bir anlayışla  hareket etmektedir. My Collagen AR-GE çalışmaları çerçevesinde insan sağlığını ön planda tutarak, istenmeyen girdiler barındırmayan ve olası yan etkilerden uzak, biyoyararlılığı yüksek yeni ürünler eklemektedir.   

My Collagen Türkiye’nin ilk yerli ve milli kolajen hidrolizat tedarikçi markası olarak çalışmalarını genişleterek vizyonuna ulaşmayı hedeflemektedir.

Ürünlerimize anlaşmalı eczanelerden ve web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Tüm bu süreçte ürünlerimiz helal üretim esaslarına göre yapılmaktadır.