İade ve Değişim

Sattığımız tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altında olup iade veya değişim işlemleri garanti veren MYCOLLAGEN ‘in kendi hizmet yeri yeterlilik sertifikası olan servisi veya üretim yeri tarafından yapılmaktadır. Ürünlerin garanti süresi ürün detaylarında belirtilmiştir (Açılmamış kutulu ürünlerinde En fazla: 2 Yıl). Ürünü korumak amacıyla yapılan dış ve iç kutuları, kağıt malzemeleri dış etkenlere karşı korumasız olduğundan sadece teslim aldığınız anda arızalı çıkarsa iade veya değişim yapılır. Ürünün beraberindeki Faturasını saklayınız (Fatura garanti belgesi yerine geçerlidir).

Arızalı ürününüzü faturası ile birlikte, firmamıza ücretsiz kargo ile gönderip değişim yapabilirsiniz.

Arızalı ürününüzü ilk açtığınız anda ayıplı olması durumunda fotoğraflamanız ve MYCOLLAGEN’in anlaşmalı olduğu bir kargo firması ile geri gönderilmesi yeterli olacaktır. Yalnız bu süreçte her iki taraf içinde takip edilebilirliliğinin sağlanması için MYCOLLAGEN’e bilgi verilerek takibe alınmasının istenmesi gereklidir. Tüketicinin korunması kanunun çerçevesinde belirlenen maksimum süre içinde sizlere geri dönüş yapılabilmesi için ayıplı ürünlerin geri gönderiminde yolda geçirdiği kargo süreleri dahil değildir. Değişim veya iade amaçlı geri gönderilen ürünlerin kargoda kaybolması durumunda MYCOLLAGEN bu durumdan sorumlu değildir. Değişim yapılmasının talep edilmesi durumunda değişim için gönderilen ürünün MYCOLLAGEN’e ulaşması ve incelenmesi gereklidir. İncelemeyi takiben MYCOLLAGEN tarafından üretimden kaynaklanan bir şekilde ayıplı olduğu tespit edilir edilmez yeni ürün tüketicinin korunması yasasına göre belirtilen maksimum süreler içerisinde ücretsiz olarak kullanıcısına gönderilecektir.

Ambalajından arızalı çıkan yeni aldığınız ürünler “arızalı yeni ürünler” sınıfına girer.

Bu tip ürünleri, orijinal ambalajında ve bütün aksesuarları ile birlikte, “aldığınız gibi olmak kaydı” ile doğrudan MYCOLLAGEN. merkez ofisine göndermeniz gerekir. Orijinal ambalajında etiket, bant, yazı, işaret vb. olmamalıdır . Ürünlerimiz My Collagen bandrolü ile kilitli kapalı bir dış kutu ile teslim edilmektedir. Bandrolsüz ürünler garanti kapsamı dışındadır.

Bu ürünler için 2 alternatif söz konusudur; değişim veya iade. Dolayısı ile mutlaka isteğinizi ifade eden bir yazı ile MYCOLLAGEN kontak numaralarıdan irtibat kurduktan sonra aynı not, fatura, adres ve cep telefonu bilgileriniz ile birlikte ürünü geri göndermeniz gerekmektedir.

Bu kategoriye giren ürünlerin kargo ücretleri Firmamız tarafından karşılanır.

Tarafımıza ulaşan ürünler, değişim ise firma stoklarına bağlı olarak, iade ise finans ve muhasebe birimlerimizce, sizi mağdur etmemek için en kısa sürede işleminizi sonuçlandırmaya çalışacaktır.

Dikkat etmeniz gereken durum: tarafımıza yapılacak bütün gönderilerin anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları ile yapılması gerekir.

1. İADE ŞARTLARI

Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 14 iş günü içerisinde iade edebilirsiniz.

  • İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
  • Ürünün bandrolü açılmamış olmalıdır.
  • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
  • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.
  • İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda ürünü size teslim eden anlaşmalı kargomuz ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.

 

Özel Ürünler için iade şartları;

Ürünlerin iadesinde;
Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler ( ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra başka bir kullanıcıya satılamaz hale gelen örneğin yırtılarak veya koparılarak açılmış güvenlik kilitleri, ambalajları, şase kağıtları,etiketleri yıpratılmış vb. sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler Örn : Ağda, Losyon, Krem, Parafin, Eldiven vs. ), tek kullanımlık veya kozmetik ürünlerinin iadesi mümkün değildir.

Aşağıdaki ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.
– Resmi olarak MYCOLLAGEN satış kanallarımızdan satılan her türlü sattığımız ürünler

2. İADE İŞLEMLERİ

  • Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 3 ile 10 gün arasında değişmektedir.
  • İade onaylandığında sistemimizdeki mail adresinize veya cep telefonunuza ürün bedelini belirtir ve banka hesap bilgilerinizi isteyen mesaj gönderilmektedir. Bu masajı aldığınızda sitemizdeki müşteri hizmetlerimize iadenizin bedeli nisbetinde ürün ya da para iadesi seçeneklerinden birini talep maili göndermelisiniz. Eğer para iadesi talep ederseniz, talebinize ilişkin e-maili alır almaz o gün otomatik olarak iade bedelini, siparişiniz kredi kartı ile yapıldı ise kredi kartınıza, havale ile oluşturuldu ise hesap bilgilerini göndereceğiniz banka hesabınıza yansıtılacaktır.
MY COLLAGEN

Bültene Üye Ol

Kampanya, indirim ve fırsatlardan ilk haberdar olan sen ol, stoklarla sınırlı kampanyalarımızı kaçırma!

MY COLLAGEN 'i

Takip Et

Takipçilerimize özel kampanya, fırsat ve indirimlerden faydalanmak için bizi takip et.

Sepetim
Giriş Yap

Hesabın yok mu?

Web sitemizdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu web sitesine göz atarak, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.
Aradığınız ürünün adını yazın.
Kolajen Takviyesi
Ürünler
0 items Sepetim