MY COLLAGEN ÜRÜNLERİ HAKKINDA

Kolajen tüketimi işe yarar mı?

Yapılan klinik araştırmalarda kolajenin eklemleri hasardan koruduğu ,eklemleri güçlendirdiği, kemik yoğunluğunu önemli düzeyde arttırdığını ve tüm vücudun cilt sağlığını düzenlediği gözlemlenmiştir. Kolajen insan vücudunda bulunan bir tür lifli proteindir.

 • Cilt yapısını çok daha esnek bir hale getirir.
 • Cilt yüzeyindeki kırışıklık ve çatlakların görünümünü hafifletir.
 • Kalp sağlığını korur
 • Sindirim sistemini düzenler
 • Göz sağlığını korur
 • Eklem ağrılarına iyi gelir
 • Karaciğeri korur
 • Saçları güçlendirir
 • Bağ dokularını onarır
 • Yaraların iyileşmesine katkıda bulunur
 • Kemik yoğunluğunu arttırır

My Collagen'in içeriğinde hangi tip kolajen bulunmaktadır?

Tip1 ve Tip3 olarak bilinen buna göre miktarları tanımlanan 9 tanesi fonksiyonel toplam 19 aminoasıt yapısı (saf kolajen) toz formunda bulunmaktadır.

Kolajenin tadı ve kokusu nasıldır?

Kolajenin tadı ve kokusu nötr olduğundan herhangi bir içecek içerisinde tüketebilirsiniz. Aç ya da tok kullanım farketmemektedir.

My Collagen'in yan etkisi var mı?

My Collagen’in içeriği saf olduğundan alerjik reaksiyon göstermez. Ayrıca misyonumuz en saf ürünü sağlamak olduğu üzere koruyucu, topaklama önleyici, şeker, aroma, parlatıcı, vb içermemektedir. Bu vesile ile kolajen tüketmek için başka katkıların alınmasını tavsiye etmemekteyiz.

My Collagen ne kadar süre kullanılmalı?

12 hafta sürekli kullanım gerektirmektedir. Kendinizde fark ettiğiniz değişimlere göre sene içerisinde 2 ve ya 3 defa tekrarlamanız tavsiye edilir.

My Collagen kilo aldırır mı?

My Collagenin içeriğinde tatlandırıcı ve vitamin bulunmamaktadır. Bu nedenle kilo aldırmaz.

Günlük kaç gram kolajen alınmalıdır?

Yetişkin erkek bireyler dahil Türkiye Gıda ve Tarım Orman Bakanlığı’nca maksimum günlük limit 10 gr. olarak belirlenmiştir. Bu nedenle 1 yıl boyunca yapılan çalışmalarımızda kullanıcı geri bildirimlerine ve diğer klinik çalışmaların sonuçlarına göre 6,5 gr. olarak belirlenmiştir.

1 kutu My Collagen 195 gramdır ve 1 aylık kullanım sağlar.

My Collagen nasıl tüketilmeli? Aç ya da tok olmam fark eder mi?

Günlük 1 ölçek toz kolajeni bir bardak suya ve ya sevdiğiniz bir içecek içerisine ekleyebilirsiniz. Yüksek bioyararlanım için içeceğinizin içerisine doğal yollarla almanızı tavsiye ettiğimiz limon suyunu (C Vitamini ) ekleyerek tüketebilirsiniz.

Aç ya da tok olarak kullanabilirsiniz.

My Collagen'in kullandığı kolajen kaynağı nedir?

Kolajen kaynağımızın menşei Türkiye’dir. Türkiye’de veteriner kontrolünde yetiştirilen büyükbaş hayvanların derilerinde bulunan kolajenden üretilmektedir. %100 helaldir.

My Collagen Türkiye’nin i̇lk yerli ve milli kolajen markasıdır.

My Collagen neden toz formunda satışa sunulmaktadır?

Tüm proteinlerde olduğu gibi kolajenin de orijinali toz formundadır. Toz formunda olması sebebi i̇le ürünün i̇çerisinde asitlik düzenleyici, kıvam arttırıcı gibi kimyasal bulunmamaktadır. Toz formu sayesinde yüksek biyoyararlanım sağlamaktadır.

SORULARINIZA YANIT BULAMADINIZ MI?

Aşağıdaki butonu kullanarak WhatsApp Destek Hattımıza bağlanabilir ve bilgi alabilirsiniz.